Ścianka Bitwa Regionów

Bitwa Regionów 2023 – drugi opolski etap powiatowy

Zapierające dech w piersiach i wyjątkowo smaczne zmagania miały miejsce podczas konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” w Głubczycach, współorganizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu, Opolski Oddział Regionalny ARiMR i Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Każdy region w  powiecie ma swoje unikalne tradycje kulinarne, czego dowodem były  niesamowite Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bogdanowic, Lisięcic, Lwowian i Nowej Cerekwi.

Na pięknym Rynku w Głubczycach do rywalizacji w Konkursie przystąpiły cztery znakomite #KGW
🏆 Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Cerekwi z potrawą „Pierogi z sosem śmietanowo -cebulowym”
🏆 Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Lwowianach z potrawą „Tradycja i fantazja kulką się toczy”
🏆Koło Gospodyń Wiejskich Lisięcice z potrawą „Kotyki”
🏆 Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowicach z potrawą „Pierogi wielkanocne z farszem z białej kiełbasy na chrzanowej pierzynce okraszone skwareczkami”
Wszystkie potrawy były znakomite, wywodzące się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów. Wszystkie zostały oczywiście przygotowane na bazie polskich najwyższej klasy produktów. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
Dziękujemy ❤️

Tym razem Panie z powiatu głubczyckiego rywalizowały w konkursie Bitwa Regionów , prezentując najlepsze lokalne potrawy. Komisję konkursową najbardziej zachwyciło danie inspirowane kuchnią kresową, przygotowane przez KGW Bogdanowice. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się kolejno KGW Lisięcice i KGW Lwowiany.