Łukasz Szewczyk szef kuchni

Szkolenie kucharz małej gastronomii

Szkolenie kucharz małej gastronomii i carvingu w Kłobucku.

Pracownia Sztuki Kulinarnej w Kłobucku przeprowadziła intensywne szkolenie dla Stowarzyszenia „Druga Szansa”, skupiające się na sztuce kulinarnego przygotowywania potraw oraz carvingu. Wydarzenie odbyło się w dniach 2, 3 i 6 czerwca 2023 roku, goszcząc pięć uczestniczek zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności w kuchni.

Pierwszy dzień szkolenia, który przypadł na 2 czerwca (piątek), trwał od godziny 13:00 do 19:00. Uczestniczki miały okazję uczestniczyć w siedmiogodzinnych zajęciach teoretycznych, podczas których zdobywały wiedzę na temat małej gastronomii oraz carvingu. Prowadzący omawiali różnorodne techniki i strategie kulinarnego przygotowywania potraw, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Kolejnego dnia szkolenia, 3 czerwca (sobota), uczestniczki spotkały się ponownie o godzinie 13:00. Całodniowe zajęcia trwały aż do godziny 18:25 i obejmowały zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Podczas sesji teoretycznych rozwijano tematykę związaną z gastronomią i carvingiem, pogłębiając zdobytą wcześniej wiedzę. Natomiast zajęcia praktyczne pozwoliły uczestniczkom bezpośrednio wcielić się w role kucharza, kelnera, baristy i profesjonalnej obsługi klienta. Przez praktyczne doświadczenie mogły doskonalić swoje umiejętności w przygotowywaniu potraw, serwowaniu napojów i zapewnianiu wysokiej jakości obsługi klienta.

Ostatni dzień szkolenia, 6 czerwca (wtorek), był kontynuacją nauki z poprzedniego dnia. Ponownie odbyły się zajęcia teoretyczne w godzinach 13:00-18:25, które były połączone z praktyką. Uczestniczki miały możliwość zgłębić bardziej zaawansowane zagadnienia związane z kulinarnymi sztukami oraz wypróbować swoje umiejętności na praktycznych zajęciach.

Szkolenie w Pracowni Sztuki Kulinarnej w Kłobucku cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony Stowarzyszenia „Druga Szansa”. Pięć uczestniczek miało okazję poznać tajniki kucharstwa, carvingu oraz umiejętności związanych z obsługą kelnerską, przygotowaniem kawy i profesjonalną obsługą klienta. Szkolenie umożliwiło im zdobycie nowych umiejętności i rozwinięcie pasji kulinarnej, co może stanowić dla nich cenną wiedzę i możliwość podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

Dzięki zaangażowaniu Pracowni Sztuki Kulinarnej i Stowarzyszenia „Druga Szansa”, uczestniczki mogły przeżyć intensywny weekend pełen nauki, inspiracji i praktycznych doświadczeń w kulinarnym świecie.