Pracownia Sztuki Kulinarnej to miejsce, gdzie sztuka i kuchnia łączą się w jedno. Dziewiątego marca w Korszach odbyły się warsztaty carvingu dla Lokalnej Grupy Działania Barcja. Warsztaty, które miały na celu nauczenie uczestników sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach, która pochodzi z krajów Azji Południowo-Wschodniej. Technika ta wymaga precyzji i cierpliwości, a efektem końcowym są piękne i artystyczne rzeźby, które można podziwiać podczas bankietów i przyjęć.

Pracownia Sztuki Kulinarnej od dawna specjalizuje się w organizowaniu warsztatów kulinarnej sztuki dla różnych grup, dlatego też z wielką przyjemnością zorganizowała warsztaty carvingu dla Lokalnej Grupy Działania Barcja.

Warsztaty odbyły się w pięknej, klimatycznej sali, która idealnie nadawała się do takiej formy spotkania. Uczestnicy zostali wyposażeni w profesjonalne narzędzia do rzeźbienia oraz owoców i warzyw, które pozwoliły na rozwinięcie swojego talentu i wyobraźni.

Prowadzący warsztaty, doświadczony rzeźbiarz, wprowadził uczestników w tajniki sztuki carvingu. Pokazał, jak prawidłowo trzymać narzędzia, jak dobierać owoce i warzywa, aby uzyskać najlepsze efekty, a także jakie techniki rzeźbienia można wykorzystać.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję rzeźbić w różnych owocach i warzywach, w tym w melonie, arbuzie, papryce, marchewce czy też dyni. Każdy z uczestników miał do dyspozycji swoje narzędzia oraz różnorodne wzory do naśladowania.

Podczas warsztatów nie zabrakło konkursów, w których uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i zdolnościami rzeźbiarskimi. Zadania polegały na stworzeniu określonej rzeźby w jak najkrótszym czasie lub na wykorzystaniu możliwie jak największej liczby technik rzeźbienia.

Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale też doskonałą okazją do rozwijania swojego talentu artystycznego i kulinarnej wyobraźni. Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także wymienić się opiniami i wskazówkami.

Dziękujemy za zaproszenie!